Two young women making a presentation at a workshop, one is holding a microphone and speaking to the participants and the other is holding a poster entitled ‘Synthesizing our findings’. A ‘90 Youth Voices’ banner is visible in the background.
Date
2025. Január 19., Vasárnap
Additional information
Jelentkezési határidő

Mit tehetünk egy egyenlőbb társadalomért a design eszközeivel? A program során a résztvevők megismerik a tervezői gondolkodást, kapcsolatokat építhetnek, valamint társadalmi problémák megoldásán dolgoznak közösen. A program fókusza a nemek közötti egyenlőség – olyan ügyekkel foglalkozunk, mint a munkahelyi diszkrimináció, az üvegplafon jelenség (karrier és előrelépés nőként), a nők biztonsága, a nemi sztereotípiák vagy az LMBTQ+ egyenjogúság.

A programról

A program egy egész napos, személyes részvételhez kötött Design Thinking workshop. A Design Thinking (tervezői gondolkodás) olyan kreatív problémamegoldási módszer, amely az emberek igényeinek megértésén alapul és azokra reagál innovatív megoldásokkal. A nap folyamán a résztvevők 4–5 fős csapatokban dolgoznak majd a kihívásokra válaszoló kampányok létrehozásán. A kihívásokat a workshop elején mutatjuk be részletesen. A programot egy bemutató zárja, ahol egy szakértőkből álló zsűri ad visszajelzést és választja ki a legjobb ötleteket.

Várjuk olyan 18–35 éves fiatalok jelentkezését, akiket érdekel a kreatív problémamegoldás és szívesen dolgoznak csapatban. Művészeti, design, kommunikációs vagy társadalmi tanulmányok háttér és aktivizmus előny!

A workshop dátuma: 2025. február 1., a helyszín: Budapest.

A programon a részvétel ingyenes, a helyek száma limitált. A programra egyénileg lehet jelentkezni az online jelentkezési lap kitöltésével 2025. január 19. éjfélig:

Jelentkezem

Mit nyersz?

  • Tudás-, és készségfejlesztést
  • Kapcsolati hálót
  • Díjazás a legjobb ötleteknek

Facilitátorok

  • Tornyánszki Éva, design manager, service designer – MOME, Kultúrgorilla
  • Barna Máté, service designer, oktatásfejlesztési programvezető – MOME, Cellux Csoport

Együttműködő partnerek: Amnesty International, Patent Egyesület

A program a Brit Nagykövetség támogatásával valósul meg.