Aktív Állampolgárok
Az Aktív Állampolgárok egy olyan program, melynek célja a közösségi kohézió és közösségfejlesztés elősegítése a helyi és önkéntes mozgalmakon keresztül közel 30 országban.
A program során olyan partnerekkel működtünk együtt, akik számára fontos volt a közösség erősítése és a fenntartható fejlődés helyi és globális szinten egyaránt. A közösségi vezetőket összekapcsoló nemzetközi projektben a kulturális és földrajzi határokon átívelő együttműködések jöttek létre, online hálózatainkon és nemzetközi találkozókon keresztül.
Magyarországon a programot Egerben és környékén indítottuk el 30 aktív állampolgár részvételével, akik a helyi civil szervezetekből, kulturális intézetekből, iskolákból, önkéntes szervezetekből és a média területéről jöttek. A program során a résztvevők 15 saját társadalmi kezdeményezést indítottak el és azóta is számos programot szerveztek.
Kreatív Városok
A Kreatív Városok néhány éve indult kezdeményezés és Magyarországon is nagy sikerrel futott. 15 európai ország részvételével fejlesztettük ki, és a megvalósításában városfejlesztéssel foglalkozó civil szervezetek, önkormányzatok és a helyi lakosság vett részt, azzal a céllal, hogy élhetőbbé tegyék közvetlen környezetüket.
A projekt nagyban annak köszönheti sikerét, hogy nagyon innovatív és kreatív elemei voltak, mint a Future City Game (Jövő Városa Játék) vagy az Urban Ideas Bakery (Városi Ötletpékség). A projekt jelenleg is sok országban fut, nagyrészt már függetlenül a British Counciltól, de a projekt honlapját a British Council még most is működteti.
Magyarországon közel 50 Jövő Városa Játékot és két nemzetközi Városi Ötletpékséget valósítottunk meg. A Magyar Televízióval együttműködésben egy 8 részes filmsorozat is készült a játékból „A mi kis városunk” címmel. A sorozat producere Lévai Balázs volt.
Európai Kihívások
Challenge Europe (Európai Kihívások) a British Council klímaváltozással foglalkozó projektje volt, azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésére - olyan programokkal és kezdeményezésekkel, melyeket fiatal szakemberek találnak ki és szerveznek Magyarországon és más európai országokban.
Budapesten 15 fiatal szakembert választottunk ki, ők lettek a projekt Klímanagykövetei. Azóta egyesületet alapítottak, blogot írnak és honlapot indítottak, filmeket és információs anyagokat készítenek, politikusok bevonásával kerekasztal-beszélgetéseket szerveznek és karbon-lábnyomot számolnak.
Tevékenységünknek köszönhetően országszerte több klímairoda is nyílt különböző egyetemeken. Az általuk alapított Klímanagykövetség Egyesület azóta is nagyon aktív és számos programot szervez.