Nemzetközi együttműködés
Hullban nagy hagyománya van a kulturális cserekapcsolatoknak - ezek nem korlátozódnak az idei évben megrendezett Kultúra Városa ünnepségsorozatra, hiszen eredetük azokra az időkre nyúlik vissza, amikor a város fontos szerepet töltött be Nagy-Britannia tengeri kereskedelmében. 1979-ben egy új interkontinentális együttműködés jött létre, amikor Freetown, a nyugat-afrikai Sierra Leone fővárosa Hull ikervárosa lett.
Az ikervárosok gyakorlata több száz évre nyúlik vissza: a helyi kormányzatok arra használták ezt az intézményt, hogy a különböző társadalmak közötti kulturális és társadalmi kapcsolattartást segítsék. Hull és Sierra Leone párosítása a rabszolgaság 1807-ben történt eltörlésére nyúlik vissza, amelyet Hull parlamenti képviselője, William Wilberforce kezdeményezett, és amelynek eredményeként a XIX. század első felében Sierra Leone partjai mellett brit hadihajók járőröztek. Ettől kezdve gondosan ápolták a két országot összekötő szálakat, és az elmúlt 30 év alatt Hull és Sierra Leone számos temploma, iskolája és polgára ünnepelte együtt ezt a különleges kapcsolatot.
A város mindenkié
Amikor Hull elnyerte a 2017-es Kultúra Városa címet, a két város lehetőséget kapott arra, hogy már meglévő kapcsolatuk a reflektorfénybe kerüljön. A Hull 2017 megbízta a Nova Studios filmvállalatot, hogy készítsen egy filmet The City Belongs to Everyone (A város mindenkié) címmel, amelynek narrátora Sir Tom Courtenay volt, és a város lakóival készült számos interjút tartalmazott. A szervezet az idén felkérte Lansana Mansaray (vagyis Barmmy Boy) afrikai filmrendezőt és ifjúsági aktivistát, hogy készítse el a film párját Sierra Leonéban. Mansaray verziójában Freetown lakóival láthatunk interjúkat, az előzőhöz hasonlóan kiemelve a várost jellemző a sokszínűséget. Az eredeti filmet és az új verziót alább láthatja: